Περιγραφή
Κολλα πολυουρεθάνης Henkel Technomelt PUR 270/6, ιδανική για συγκόλληση περιθωρίων ειδικά για το καλοκαίρι
Πολυουρεθάνη σε κύλινδρο (2kg/τάκο)
Χαρτοκιβώτιο 8 κυλίνδρων, 16 κιλών.
| Συσκευασία | 16kg χ/β (8x2kg) |
| Βάση | PUR |
| Ρευστότητα (Brookfield, 200°C) | Κofler 60°C |
| Σημείο μαλακώματος | Brookfield, 150°C, 50,000mPas |
| Ράουλο | 135 - 150°C |
| Καζάνι | 135 - 150°C |
| Ταχύτητα μηχανής | μέση - γρήγορη |
| Softforming | ++ |
| Ξύλινο πηχάκι | +(+) |
| Καπλαμάς | ++ |
| Μελαμίνη | ++ |
| Πολυεστερικό | ++ |
| PVC, ABS, PP thin | ++ |
| PVC, ABS, PP thick | ++ |
| Διαθέσιμα χρώματα | διάφανη, άσπρη |
| Αντοχή στη θερμότητα | Αντοχή σε ταινία καπλαμά οξιάς 0,6mm > 150°C (Henkel method) |
| Χαρακτηριστικά | Πολύ γρήγορη κόλλα, κατάλληλη ειδικά για το καλοκαίρι, καθαρή στο δούλεμα, πολύ υψηλή αντοχή στη θερμοκρασία και την υγρασία, λεπτή γραμμή συγκόλλησης, δυνατό αρχικό άρπαγμα. |