Περιγραφή
Henkel Technomelt KS 220/1. Θερμοκόλλα γρήγορη στο λιώσιμο, πολύ εύχρηστη, καλή επάλειψη στο κομμάτι. Συνίσταται για αργές μηχανές.
| Συσκευασία | 25kg PE/Paper bag |
| Βάση | EVA |
| Ρευστότητα (Brookfield, 200°C) | circa 90,000 mPas |
| Σημείο μαλακώματος | 105°C |
| Ράουλο | 180 - 190°C |
| Καζάνι | 180 - 190°C |
| Ταχύτητα μηχανής | Αργή - μέση |
| Softforming | o |
| Ξύλινο πηχάκι | - |
| Καπλαμάς | ++ |
| Μελαμίνη | ++ |
| Πολυεστερικό | ++ |
| PVC, ABS, PP thin | + |
| PVC, ABS, PP thick | + |
| Διαθέσιμα χρώματα | Φυσικό |
| Αντοχή στη θερμότητα | Αντοχή δοκιμασμένη σε ταινία καπλαμά οξιά 0,6mm 85°C (Henkel method) |
| Χαρακτηριστικά | Γρήγορη στο λιώσιμο, εύκολη στη χρήση, πολύ καλή στην επάλειψη, εξαιρετική ακόμη και σε αργές μηχανές 8-10m/min |