Περιγραφή
Γενικής χρήσης για όλες τις ταινίες και μασίφ πηχάκι. Κατάλληλη για soft forming, δίνει πολύ λεπτή γραμμή συγκόλλησης και είναι οικονομική στη χρήση. Θερμοκρασία λειτουργίας 180 - 200°C.
| Συσκευασία | 25kg PE/Paper bag |
| Βάση | EVA, καθαρή - διάφανη |
| Ρευστότητα (Brookfield, 200°C) | 75,000 mPas |
| Σημείο μαλακώματος | 110°C |
| Ράουλο | 190 - 200°C |
| Καζάνι | 180 - 200°C |
| Ταχύτητα μηχανής | Αργή - μέση |
| Softforming | ++ |
| Ξύλινο πηχάκι | ++ |
| Καπλαμάς | ++ |
| Μελαμίνη | ++ |
| Πολυεστερικό | ++ |
| PVC, ABS, PP thin | ++ |
| PVC, ABS, PP thick | ++ |
| Διαθέσιμα χρώματα | Διάφανο, λευκό |
| Αντοχή στη θερμότητα | Αντοχή δοκιμασμένη σε ταινία καπλαμά οξιά 0,6mm 90°C (Henkel method) |
| Χαρακτηριστικά | Για όλα τα υλικά και τις μηχανές, ίσια περιθώρια, soft forming και ξύλινα πηχάκια, λεπτή γραμμή συγκόλλησης, μεγάλη αντοχή στη θερμοκρασία. Σταθερή στο καζάνι. |